Утеплювач Полінор інколи прирівнюють до монтажної піни. Форма випуску у вигляді балона, монтаж за допомогою пістолета для монтажної піни, основа матеріалу - пінополіуретан. Втім, на цьому схожість закінчується, оскільки ці матеріали різні за своїм призначенням та характеристиками. Монтажна піна це герметик, основною метою свого застосування є герметизація стиків , пустот і щілин. Утеплювач Полінор, в свою чергу, це однокомпонентний поліуретановий утеплювач. Його основне призначення це теплоізоляція та звукоізоляція, а не герметизація елементів будівельних конструкцій.
Полінор має дрібнопористу структуру, 70% закритих та 30% відкритих комірок. Після нанесення збільшується в обсязі на 20 %. Монтажна піна ж навпаки має більший відсоток відкритих комірок - 70%, закритих - 30% і деякі її види можуть розширюватися до 4 разів.
Утеплювач Полінор наносить методом розпилення піни на відстані 10-45 см. За допомогою спеціальних насадок створюється «факел» шириною до 40 см. Монтажна піна наноситься поступовим (плавним) рухом, безпосередньо між або близько до елементів, які потрібно герметизувати.
Піною Полінор можна "напилити" до 2 м² поверхні за 1-2 хвилини
Утеплювач Полінор має нижчий коефіцієнт теплопровідності - 0,025 Вт/(м*К), монтажна піна від 0,033 до 0,04 Вт/(м*К).
Коефіцієнт паропроникності Polynor 0,05 мг/(м*год*ПА), водопоглинання - менше ніж 1%. Монтажна піна через велику кількість відкритих комірок має гірші показники паропроникності та водопоглинання і це негативно відображається на довговічності самого матеріалу. При низьких температурах волога всередині монтажної піни перетворюється на кригу, яка руйнує матеріал зсередини.